Чим займались діти під час карантину

article image
Переглядів: 881

 Як відомо, зараз по Україні вирує епідемія грипу та багато шкіл позачиняли на карантин. Сьогодні я завітала у Великолюбаську ЗОШ, що поблизу Костополя, щоб поцікавитись, чим займались діти під час карантину. Наймолодші відповіли мені, що дочитували «Букварик» та бавились у сніжки надворі. Деякі четвертокласники поділились тим, що хворіли, повторювали таблицю множення, а от декілька дівчаток сказали, що дивились за своїми меншими братиками і сестричками (це мене приємно здивувало). Учні 5-7 класів переважно ходили на сковзанку, катались на санчатах та їздили в гості до бабусі з дідусем. Мені було дивно, що ніхто з дітей не зліпив жодного сніговика. Але дивуватись довелось не довго, тому, що хлопці з 9 класу, з якими я поспілкувалась згодом, зліпили понад 10 сніговиків). А от всі одинадцятикласники гордо і, майже, в один голос відповіли що готувались до ЗНО. Хтось ходив до репетиторів, хтось самостійно працював з підручниками.

Стало цікаво чому, на відміну від решти навчальних закладів в районі, у будівельно-технологічному коледжі відсутній карантин. Щоб дізнатись причину, я завітала до заступника директора КБТК – Кондратюка Володимира. Він мені досить чітко пояснив причину: «В першу чергу, діти цього самі не хочуть, сказав він, тому що було проведено опитування, піти на карантин і вчитись на 2 тижні більше влітку, чи відмінити карантин. Студенти обрали друге. По суботах теж не вихід доставляти пари, в коледжі 50% з тих, що навчаються – сільське населення, і всі хочуть їхати додому. По-друге, в нас нема такої традиції, як карантин, він був лише один раз, коли багато хто хворів на кір і наздогнати програму було тоді не легко. По-третє, цьогоріч із 600 студентів хворих було лише 35 (менше 15%) і до університету не було потреби звертатись стосовно карантину. Щодо медичного коледжу, то для них карантин — це неабияка економія, адже вони мають власну котельню. І тепло в їхньому коледжі чи ні вирішують самі. А в нас завжди тепло, не дивлячись 2 людини в коледжі чи 600, так як особистої котельні не маємо. Та й хворих там мабуть більше ніж в нас було».

Отож незалежно від того, є у вашому навчальному закладі карантин чи немає, здоров`я бережіть в першу чергу! Не хворійте та бережіть близьких.

фото з сайту VK.COM

Матеріал підготувала
Наталія Шпоняк