Екс-міліціонери погрожують розправою

article image
Переглядів: 2267

 У п`ятницю 4 грудня в центрі Костополя мені зустрівся чоловік зі словами: "Ваня, де тебе ловити?". Я відразу його не впізнав, він був вдягенний у невиразний одяг, у руках тримав декілька шампурів для шашлику, від нього помітно відчувався запах алкоголю.

Мало хто з моїх знайомих не знає, що я маю безпосереднє відношення до сайту КОСТОПІЛЬ.ІНФО, на якому висвітлював різні резонансні події такі як "костопільський майдан", "пам`ятник Путіну", "сутички з Кольчугою" і, звичайно, вибори. Під час деяких з цих подій у камеру неодноразово потрапляли представники колишньої міліції.

Під час розмови з "перехожим" стало зрозуміло, що це міліціонер зі званням прапорщика. Він у день видачі бюлетнів на районній ТВК перешкоджав мені оглянути опломбовані двері, за якими знаходились бюлетені. Коли ж я попросив його представитись, моє прохання було проігнороване. Тоді я дістав камеру, почав його знімати та вимагати виконати деякі пункти Закону "Про міліцію", що також було проігноровано з грубими коментрями.

На жаль, бувають моменти в житті, коли непроконтролювавши свої дії, ми не отримуємо бажаний результат. У той момент, коли я вважав що знімаю, моя камера не здійснювала запис. Чому так трапилось, не знаю. Можливо, не докінця натиснув кнопку чи не проконтролював кількість пам`яті на флешці, не пригадую. Але є факт, що підтверджуючого відео цієї історії нема.

Проте, вже колишній міліціонер відверто висловив свою думку, що причиною його звільнення є саме ця подія. Що я вчиняю "не по-людськи", що не зрозуміло для чого я знімав міліціонера, котрий без розпізнавальних знаків ходив з автоматом по райдержадміністрації, що взагалі не варто ображати міліціонерів показуючи їхні "промахи" на роботі. Та головним його питанням було "Де тебе перестріти, щоб по шапці дати? Бо через тебе вже не тільки я без роботи залишився, тож чекай... Колись я добре нап`юся і знайду тебе..."

Цей чоловік був не сам, але його товариш був більш стриманим у висловлюваннях. Звичайно, йому теж не дуже приємна моя діяльність, але від натяків "дати по шапці" він утримався.

І я розумію, що не через мене цього чоловіка звільнили, що він зараз отримав шанс почати нове життя поза тією системою, більш чесне, навіть є шанс знайти більш прибуткову роботу. Але добре, що ця людина не буде служити в Нацполіції. Бо халатне відношення до служби часом приводить до жахливих наслідків.

Залишається сподіватись, що відбір у Костопільський відділ поліції ще не завершений, бо дуже скоро буде опубліковано ще декілька відео присвячених діям міліціонерів. А по окремим випадкам буде додаткове звернення до відповідних органів.

 

громадський кореспондент КОСТОПІЛЬ.ІНФО
ІВАН ШВАЯ