Вітання студентам

article image
Переглядів: 1130

 Вікіпедія нам каже: Студе́нт (лат. studens, родовий відмінок studentis — «ретельно працюючий», «такий, що займається») — учень вищого, у деяких країнах і середнього навчального закладу.

Та вікіпедія не скаже, що ця людина ще й вільнодумляча особа, котра вже виривається від батьківських обмежень та ще не закрила себе обмеженнями дорослого суспільства. Це людина, що неодноразово своїми діями впливала на історію університетів, міст, держав.

Міжнародний день студента був оголошений саме 17 листопада у далекому 1941 році тому, що студенти Праги повстали проти нацистів. 17 листопада їхніх лідерів було страчено, а усі "виші" Чехії були закриті Гітлером. Це свідчить про те, що студент завжди був вільною людиною.

Ми ж можемо спостергіати за тим, як студент показує свою свободу в Україні.

Для того, щоб студент не тільки вивчав предмет по спеціальності, а й користався можливостями саморозвитку та неформальної освіти опублікую підбірку найбільш крутих українських платформ на мою думку. Порядок не по рейтингу а по пам`яті ;)

1. Всеураїнська молодіжна громадська організація "Фундація Регіональних Ініціатив"

ВМГО "ФРІ"

Скорочена назва - ВМГО "ФРІ", в народі ж називають просто "ФРІ-шка". Не приховую, що і сам є членом цієї організації. Саме у ФРІ я дізнався, що молоді люди часто навіть більш достойно відстоюють свої права, ніж дорослі "обізнані" громадяни. Крім того, ФРІ-шка - це можливість спробувати себе у багатьох сферах громадської діяльності.

 

2. Українська Асоціація Студентського Самоврядування

Організація, котра зараз є одною з найпрогресивніших у сфері студентського самоврядування в Україні. УАСС є представником інтересів українського студентства в Європейському союзі студентів та єдиною українською студентською організацією, що визнана як національне об’єднання студентів України, міжнародною спільнотою.

 

3. Міжнародна організація AIESEC

aisec

Міжнародна асоціація студентів у галузі економіки та комерційних наук. Айсекери - найбільш мандруючі студенти. Організація постійно здійснює міжнародні проекти за участю студентів та допомагає студентам взяти участь у проектах за кордоном.

4. Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка»

Досить відрізняється від попередніх організацій. Основною діяльністю "Студреспубліки" стали так звані "ігри-фестивалі" - щорічні проекти, де створюється власна студентська держава, зі своїми мерами, органами правління та президентом.

5. Онлайн-видання STUDWAY

Один з найкращих ресурсів для пошуку можливостей для студентів у мережі інтернет. Там розповідають про все - від лайфхаків для гуртожитка до прав та обов`язків студента.

 

Звичайно, це не весь список, але це те що я бачу постійно в дії. Навчайтеся та не забувайте жити.