Недосказане: перші постріли

article image
Переглядів: 3550

 Майже рік тому вся Рівненщина "загула" навколо подій у Костополі. У травні 2015 року з пострілами та вибухами відбувався конфлікт між активістами та охоронною фірмою "Кольчуга МС"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Костополі конфлікт з пострілами та вибухами

Нещодавно костопільський депутат Рівненської облради, свободівець Анатолій Алексейчук звернувся до обласної прокуратури з вимогою перевірити охоронну фірму. Видання "РВ" повідомляє, що депутат звинувачує прокуратуру у затягуванні справи проти Руслана Мельничука, котрий під час конфлікту ніби розстрілював людей:
"Анатолій Алексейчук, депутат облради:
— Мені стало відомо, що у прокуратурі є дві кримінальні справи. Одна стосується колишнього міліціонера костопільського райвідділу Андрія Мориконя, який вибив щелепу людині, і розгляд справи затягується. Інша, де також фігурує Андрій Мориконь, стосується факту розстрілу мирних громадян директором охоронної фірми "Кольчуга МС" Русланом Мельничуком. У травні 2015 року директор заводу "Українська теплоізоляційна компанія" Андрій Юзич та працівники "Кульчуги МС" в грубій формі наказали волонтерам, які згідно з договором оренди відновлювали там військову техніку, залишити територію заводу. Слідчі вказали, що Мельничук робив постріли вверх, у повітря, та в землю. Але на відео чітко видно, як він прицільно здійснює постріли в громадян, серед яких були діти та жінки."

На свій захист Руслан Мельничук прокоментуав:
— Пан Алексейчук писав запити, ще коли був депутатом на Костопільщині, тож і охоронну фірму, і завод уже довгий час перевіряють різні органи. Він зловживає службовим становищем, аби тиснути на нас і таки приватизувати землю. Зазначу, що у травні я не стріляв у мітингувальників, а тільки у ноги тих, хто на мене нападав, я захищався. Напередодні вони побили деяких наших працівників і самі ж принесли зброю. Якби діяв неправомірно, давно вже б поніс покарання.

У розпорядження редакції "КОСТОПІЛЬ.ІНФО" потрапило відео, на якому відображається початок цього конфлікту ще 7 травня. Ця подія трапилась за декілька днів до гучного конфлікту з вибухами, міліцією, натовпом молодиків, представниками ЗМІ та влади. На відео видно, як активіст з оточення Анатолія Алексейчука свідомо прицільно відкриває вогонь по людині, котра втікає від побиття.