Якій тварині може заважати дерево?

article image
Переглядів: 1266

 Якось, у ніч перед екзаменом, дізналася про страшну новину:
у Дубно повбивали і познущалися над єдиними живими творіннями, яких я любила, до яких приходила і яким довірилася.

То ясени. Алея ясенів на вулиці Шевченка, якраз на пів-дороги від апщажки до колледжу. В теплу пору року я ховалася в прохолоді тіні, що відкидали пишні крони. Осінню - милувалася, коли вони скидали все своє листя разом за одну ніч, і воно лежало суцільною густою периною, поки його не згрібали. Зимою - поважно схилялася під міццю вікових стовбурів, які гордо і поважно здіймалися над усіма значно нижчими та слабкішими деревами. Весною раділа поверненню до життя могутніх Титанів, вбачаючи перші бруньки на гілках.

Я говорила з ними, обіймала, притулившись спиною до теплої шершавості їх кори. Довіряла свої драми, та негаразди, а порадою був сам сам монументальний вигляд тих ясенів: "Рости, будь впевненою, непохитною та розміреною, як дерево".

Я любила їх. Нікого з людей, я не любила так, як ясени у цьому занедбаному парку.

Тепер цей парк "окультурили". Комусь вигляд тих здоровенних ясенів був надто вульгарним? Якій тварині може заважати дерево? У тім-то і справа - дерево буде любити тварина, а не людина. Людина все навколо себе культурить.

Це зробив демон, якому ненавистна уся жива краса, який її адекватно не сприймає. Руйнує, як Шива. Хіба не створює нічого після себе.

Нещодавно один хлопчик, доводив мені, що це "містєцтва", що так - гарніше, ніж було до того. Що то....ай, нема сил писати. Плакала після того всю ніч. Та і сьогодні з очей бризнули сльози, тільки я побачила цю знимку у новинах.
То ніби зробити опудало з коханої людини та поставити в куточок у вітальні. Якраз там, де часом гадить кіт.

У мене все.

Анастасія Люшина